Декадник правового виховання

Тиждень, що минув у ЗОШ № 27 виявився досить насиченим. А проходив він під назвою «Декадник правового виховання». Тож у його рамках відбулося ряд різноманітних заходів. З понеділка у фойє школи діяла тематична виставка малюнків, стінгазет та плакатів. У вівторок та середу – учні школи (6 кл, 7-8 кл. та 9-11 кл.) зустрічалися із представниками патрульної поліції. Під час цих зустрічей правоохоронці поговорили зі школярами про права та обов’язки громадян та про види відповідальності кожного, хто вчиняє протиправні дії. Кріт мого, на практичному прикладі поліцейські пояснили, як ми повинні діяти у разі зустрічі з представниками правоохоронних органів: що ми маємо право робити і як повинні діяти самі працівники поліції. Це стало для учнів цінним досвідом, адже часто трапляється так, що у конкретному  випадку ми просто не знаємо, як себе поводити.

У четвер старшокласників (10-11 кл.) чекала нова зустріч. На цей раз до нас завітали працівники податкової служби. Вони розповіли учням про види податків та про те, наскільки важливим є для кожного з нас дотримання закону та сплата цих самих податків. Хоч і не одразу гості із податкової змогли налагодити із слухачами певний діалог – учні все ж таки давали відповіді на запитання. Тож податківці переконалися, що наші старшокласники не дарма вивчають таку дисципліну, як правознавство і мають необхідні знання про основні поняття у сфері права.

У п’ятницю для учнів 8-9 класів представники відділу ювенальної превенції (кримінальна служба) показали документальний фільм «Наркотики і підлітки 12+». Та обговорили з учнями яку відповідальність можуть понести підлітки у випадку скоєння протиправних дій.

В.Жежук, педагог-організатор