Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27

Головна Новини Досягнення Розклади Оголошення

Адміністрація

ВАЖЛИВО !!! 

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій в цифровому просторі, варто одразу звернутись до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України за посиланням  (цілодобово)

 

Психологічну  допомогу  та  підтримку  можна  отримати  за  номерами  телефонів:

1) Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитин (Пн – Пт з 12:00 до 16:00):

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних);

16 111 (безкоштовно з мобільних).

2) Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer.

3) Чат-бот у Telegram  і Viber  допоможе дізнатись, куди звертатись за допомогою.

 

 

 

Посібник для батьків.  «Діти в Інтернеті: як навчити безпеці увіртуальному світі».

https://rescentre.org.ua/images/Uploads/Files/internet_safety_dl/children_internet.pdf

 


Безпека дітей в інтернеті: поради для батьків


    За останній місяць спостерігається жахлива цифра кількості суїцидів серед підлітків. Деякі з них пов’язані з негативним впливом соціальних мереж, в яких почали з’являтися нові «групи смерті», що доводять дітей до самогубства. Батькам слід приділяти більше уваги дітям, стежити за їхньою поведінкою, говорити про небезпеку в інтернеті та нагадувати правила безпечного користування соціальними мережами, що допоможе уникнути несподіваних проблем.
    Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба на своїй офіційній сторінці у фейсбук закликає батьків більше говорити з дітьми про небезпеку онлайн. Він наголошує, що вона більша, ніж здається. Діти сприймають заклик як гру, не розуміючи наслідків своїх дій, що може призвести до катастрофічних наслідків. Дітям необхідно частіше нагадувати, що не слід спілкуватися з незнайомцями, не  повторювати дії, які пропонуються в мережі. Розваги онлайн несуть небезпечні, а часом - невідворотні наслідки в реальному житті.
     Які загрози можуть спіткати дитину в інтернеті?
1.Загроза залежності – проста гра, яка з часом провокує ігрову залежність, призведе до негативних наслідків, зокрема погіршення успішності, небажання соціалізуватися.
2. Небажані знайомства в соціальних мережах з небезпечними елементами (шахраями, булерами, маніяками).
3. Вільний доступ до матеріалів, які мають негативний вплив на психіку дитини.
4. Загроза порушення конфіденційності. Будь-яка особиста інформація, вказана дитиною під час реєстрації може використовуватися з метою цькування, шантажу, тощо.




Основні правила безпеки в інтернеті, з якими слід ознайомити дитину:


не розміщувати свої особисті дані, якими можуть скористатися шахраї;
краще використовувати нік, а не справжнє ім’я;
блокувати всіх, хто викликає найменшу підозру;
не виносити на обговорення в мережі теми особистого характеру;
не можна йти на зустріч з незнайомцем, з яким спілкувався в інтернеті;
Батькам слід постійно наголошувати, що дитина може звернутися до них за допомогою в будь-якому разі, коли виникає неприємна, або незрозуміла ситуація. Дитина має розуміти, що може розраховувати на підтримку та захист дорослих.
Корисні сервіси-помічники для контролю віртуального життя дитини:
«Adult Blocker» - блокує сайти потенційно небезпечного змісту, які реагують на «блок-слова»;
«Child Web Guardian Pro» - дозволяє блокувати небезпечний контент та контролювати час використання мережі, який задається батьками вручну;
«Kids Control 1.6» - встановлюється на гаджет для контролю за небажаним контентом та обмеження часу перебування в інтернеті;
«Кібер Мама» - вибудовує графік роботи за комп’ютером.

 

Алгоритм встановлення „батьківського контролю”

 

Для  пристроїв  із  операційною системою Windows 10

1) Перейдіть з меню Пуск в розділ «Облікові записи користувачів».

2) У категорії «Сім’я та інші користувачі» натисніть «Додати члена сім’ї».

3) Операційна система на вибір запропонує створити профіль для дитини або

дорослого.

4) Обравши відповідний пункт, введіть адресу електронної пошти. Для підтвердження адреси зайдіть в папку вхідних повідомлень електронної пошти.

Важливо: операційна система не дозволить активувати «батьківський контроль»  для  локального  облікового  запису.  Створіть  новий  профіль для кожного користувача, якого належить контролювати.

 

Для  пристроїв  з  операційною системою Android

1) Відкрийте програму «Play Маркет».

2) У лівому верхньому кутку екрану натисніть на значок «меню» і виберіть «Установки» – «Батьківський контроль».

3) Увімкніть означену функцію.

4) Обмежте доступ до налаштувань «батьківського контролю», встановивши PIN-код.

5) Встановіть  такі  фільтри:

 «Додатки,  ігри,  фільми  і  серіали.  Виберіть максимально допустиме вікове обмеження для контенту»,

«Музика і книги. Забороніть завантаження і покупку контенту для дорослих».

 

Важливо: «батьківський контроль» діє тільки на тому пристрої, де ви його налаштували. При необхідності ввімкніть його на іншому пристрої, знову виконавши наведені вище інструкції.

 

Для пристроїв «iPhone», «iPad», «iPod touch»

1) Перейдіть в меню «Налаштування» – «Основні» – «Обмеження».

2) Покрутіть  вниз  і  натисніть  «Обмеження»,  а  потім  «Включити обмеження».

3) Створіть пароль функції «Обмеження». Код-пароль обмежень необхідний для зміни налаштувань або відключення обмежень.

Крім того, на сайтах підтримки від виробників можна отримати додаткову інформацію  щодо  принципів  роботи  та  точного  налаштування  функції «батьківського контролю» та за посиланням.

Поради батькам

щодо безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі

 

1. Говорити з  дитиною про безпеку в Інтернеті та допомагати розвивати критичне  мислення,  вчити  робити  аргументований  вибір  та  нести відповідальність за його результати. Проста заборона використання ґаджетів може призвести до втрати довіри дитини до дорослого та приховування нею своїх захоплень. Найперше варто говорити, пояснювати, формувати культуру використання Інтернету в повсякденному житті.

2. Будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною щодо використання технологій: підтримувати спілкування, давати поради. Дитина має знати,  що дорослий поруч і готовий допомогти. 

3. Разом з дитиною переглядати матеріали на її улюблених веб-сайтах та грати в її улюблені Інтернет-ігри.  Це  допоможе краще зрозуміти  інтереси дитини, її захоплення  та причини такого вибору. Також це може стати приводом для невимушеного початку розмови про безпеку в Інтернеті.

4. Формувати  корисні  звички  використання  ґаджетів  та  цифрового середовища, розвивати цифрові,  соціальні й емоційні навички, такі як: повага, емпатія, критичне мислення, відповідальна поведінка та психологічна стійкість; підвищувати самооцінку дитини, дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальним за нього, вчити моделям поведінки із негативним досвідом в Інтернеті.

5. Заохочувати користуватись ґаджетами в зонах видимості дорослих. Це допоможе тримати під контролем, з ким ваша дитина контактує в Інтернеті через телефон,  планшет,  смарт-телевізор, ігрову  приставку  та  інші  пристрої, підключені до Інтернету.

6. Встановлювати часові межі користування ґаджетами, щоб балансувати час, проведений в режимі онлайн та офлайн.

7. Контролювати  додатки,  ігри,  веб-сайти  та  соціальні  мережі,  якими  користується дитина, та їх відповідність віку дитини.

8. Вчитись встановлювати на ґаджети дитини батьківський контроль, вимикати можливість спілкування або обміну повідомленнями в онлайн-чатах та функцію «поділитися розташуванням» у  налаштуваннях додатків чи ігор,  оскільки це може наразити дитину на небезпеку у вигляді небажаного контакту чи розкрити її фізичне місце розташування.

9. Перевіряти налаштування приватності в іграх та соціальних мережах, якими користується  дитина,  наявності  в  її  профілі  ввімкнених  налаштувань приватності. 

10. Обмежити  коло  осіб,  які  можуть  контактувати  з  дитиною та просити дитину радитись, перш ніж додавати нових друзів.

11.Використовувати  доступні  технології  для  налаштування  батьківського контролю  на  пристроях,  які  можуть  обмежувати  шкідливий  контент, контролювати  дії  дитини  та  обмежувати  чи  блокувати  час  користування підключеними до Інтернету пристроями або окремі функції (наприклад, камери, покупки через мобільні додатки).

12. Бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту. Спостерігати, як дитина будує контакти зі світом: якщо більше сидить у ґаджетах, замкнута й не може описати свій стан; не знаходить слова, щоби розповісти про свої почуття та проведений день;якщо наживо не спілкується, не ходить у гості, не ходять в гості до неї; слухає депресивну, параноїдальну музику; має відсторонений погляд, апатію, дитина млява, має поганий апетит, не має інтересу в очах –  у  такому разі треба звертатися до фахівців  і знати, куди звернутися за додатковою  порадою та підтримкою,  а також повідомляти дитині, куди вона може у разі потреби звернутись по допомогу. 

13.Важливо рахуватися з почуттями підлітка  і не заперечувати їх,  треба легалізувати ці почуття і дати дитині зрозуміти, що її приймають  і про це можна говорити у родині.

11 правил безпеки в інтернеті, яких батьки мають навчити дітей

20% із більш ніж мільйона жертв онлайн-злочинності – діти, які встановили вірусну програму на комп'ютер батьків, пише The Daily Mail

1. Проговорити основні правила.

Із зовсім малою дитиною чи старшим підлітком важливо спочатку обговорити базові правила. Почати можна з того, що нічого на 100% не є приватним у мережі.

2. Бути обережним з особистою інформацією

Спочатку варто пояснити, що таке персональні дані. Напишіть докладний список і розтлумачте, чому важливо максимально зберігати їх у таємниці.

Нагадайте дитині, що вона повинна попереджати вас, коли оприлюднює щось із списку в інтернеті.

3. Використовувати паролі

Діти уже з раннього віку починають створювати свої акаунти у соцмережах та власні електронні скриньки.

Попри те, що сайти самі регулюють, наскільки безпечним є пароль, батьки також мають проконтролювати цей процес.

Можна попередньо розповісти, що пароль повинен містити різні символи й попередити, що його нікому не можна розповідати.

4. Обговорити, що можна поширювати у соцмережах

Діти особливо люблять проводити час у соціальних мережах, тож варто пояснити їм, що можна поширювати у своїх профілях, а що – ні.

5. Зробити спілкування у Whatsapp і Telegram безпечним

Підлітки часто спілкуються за допомогою Whatsapp, Viber і Telegram, не усвідомлюючи, що їхні чати не є 100% приватними.

Саме тому варто розповісти, що не можна писати там про свої банківські рахунки чи паролі.

6. Ділитися новими уміннями

Розповідайте дитині про те, як оновилася стрічка новин на Facebook чи які зміни відбулися у додаванні відео на Instagram.  

Це допоможе дітям легше пристосуватися до нововведень й уникнути пов'язаних із ними проблем.

7. Пояснити небезпеку безкоштовного публічного Wi-Fi

Діти люблять безкоштовний Wi-Fi – а хто не любить? Поясніть їм, що ці мережі можуть робити доступними їхні дані.

8. Завантажте VPN (virtual private network)

VPN-підключення допоможе ефективно захистити користувачів.

9. Убезпечити від ігрових афер

Домовтеся про те, що діти скачуватимуть ігри під вашим наглядом або самі завантажуйте розваги для них. Щоразу переконуйтеся також, що ви використовуєте перевірені сайти й додатки.

10. Не розмовляти із незнайомцями у чатах

Діти охоче долучаються до чатів і груп, але важливо попередити їх стосовно небезпеки спілкування із незнайомими людьми.

11. Не вірити рекламі в електронній пошті

Не все те золото, що блищить. Варто пояснити дітям, що приголомшливі акційні пропозиції, які надходять в електронних листах – обман і спосіб заволодіти особистою інформацією користувача. 


Поради батькам про безпеку дітей в Інтернеті


   Особливо гостро стоїть сьогодні питання про доступність Інтернет-ресурсів для дітей, як убезпечити свою дитину від негативного контенту, розповість сайт для мам supermams.ru.
    Купуючи комп'ютер дитині і підключаючи його до всесвітньої мережі, багато батьків переслідують благі цілі, не замислюючись, наскільки може бути безпечний інтернет для дітей.
    Чим небезпечний інтернет для дітей?
     За результатами досліджень соціологів основна маса батьків не уявляють, чим займається їх неповнолітня дитина в інтернеті, які сайти відвідує, на яких чатах спілкується. Щоб інтернет був безпечний для дітей, батьки повинні уявляти, які небезпеки підстерігають їх дитини в інтернеті:
незаконний контент: «доросла» реклама тютюну, алкоголю, сексу, азартні ігри, порнографія;
платні сервіси та послуги, які оплачуються окремо;
заклики до асоціальної поведінки, насильства та жорстокості;
пропаганда сексуальної експлуатації та суїцидальної поведінки;
спілкування на форумах і чатах з шахраями, аферистами і злочинцями під личиною доброзичливців;
змушування надання особистої інформації дитину або його сім'ї, яка може бути використана в злочинних цілях.
   Програма «Безпечний інтернет для дітей»
  Соціальні служби захисту дитинства спільно з інтернет провайдерами, мобільними операторами та міністерством освіти розробили програму, основною метою якої є навчання дітей різного віку правилами безпечного використання інтернету. В рамках програми:
видано посібник для батьків, що допомагає навчити дітей уникати небезпек у віртуальному світі;
розроблена програма «Батьківський контроль» для мобільних операторів, яка захищає дітей при користуванні інтернетом через телефон;
створений список безпечних дитячих сайтів, надійність яких підтверджена службою цензури.
    Але ніяка програма не дасть повної гарантії безпеки вашої дитини, якщо ви самі не докладете максимум зусиль для захисту його від негативу.
    Як убезпечити дитину? Поради батькам
    Щоб забезпечити безпечний інтернет для дітей, батьки повинні врахувати деякі технічні моменти:
забезпечити регулярне оновлення програмного забезпечення вашого комп'ютера;
встановити програму захисту від комп'ютерних вірусів;
налаштувати безпечний простір, у якому зазначаються сайти, дозволені для перегляду дітей; встановити на комп'ютері програми фільтрації, які блокують доступ до небажаних сайтів, що мають негативну інформацію для дитячого сприйняття;користуйтеся журналом переглянутих веб-сторінок, який допоможе контролювати «подорожі» вашого чада в інтернеті.
   Встановіть комп'ютер у загальній кімнаті, тоді ви зможете ненав'язливо контролювати час, проведений дитиною за комп'ютером та інформацію, яку він черпає у віртуальній мережі.
У кожного віку - свої запити
    Діти різного віку відрізняються інтересами, сприйняттям навколишнього світу і реакцією на різні події. Батькам необхідно чітко усвідомлювати, в якому обсязі і в якому вигляді необхідний інтернет дитині в тому чи іншому віці.
   Дошкільнятам до семи років цікаво грати в сюжетно-рольові та ігри, що розвивають, за умови обмеження часу ігор. Для дошкільника можна вибрати розвиваючий комп'ютер без особливих труднощів – в цьому віці така модель цілком підійде. На комп'ютерні ігри досить відводити 30-40 хвилин в день, решту часу присвячувати ігор з однолітками, прогулянкам на свіжому повітрі, читання, малювання, спорту і спільних занять з батьками, які зближують і роблять відносини більш довірливими.
    Діти з 7 до 11 років воліють грати в мережеві ігри, заводить віртуальних друзів по ігровому майданчику. Саме в цьому віці виникають проблеми в спілкуванні з однолітками і саме в цей час як ніколи потрібна порада і розуміння близької людини. Намагайтеся бути поряд зі своєю дитиною у важкі хвилини емоційних переживань, тоді ви завжди будете присвячені історії нових віртуальних знайомств. У середньому шкільному віці бажано показати дитині, що інтернет – це не тільки ігри і розваги, що це невичерпне джерело інформації, яке можна використати для освіти і розвитку своїх здібностей.
     З 11 до 14 років – це підлітки, головною і основною діяльністю яких в інтернеті є спілкування з ровесниками. У цьому віці встають питання статевого розвитку і статевих відносин між чоловіком і жінкою. Якщо у дитини немає довірчих відносин з батьками, він використовує для отримання відповідей на питання сумнівні сайти інтернету. У підлітковому віці виникає непереборне бажання чимось виділитися в компанії своїх однолітків і не у всіх це виходить у реальному житті. Дайте вашій дитині можливості для самовираження: спортивні секції, танцювальні клуби, гуртки прикладного творчості, школи мистецтв. Інакше ваша дитина постарається знайти спосіб самовираження у віртуальному світі, що може призвести до віртуальної залежності.
Довіра має бути обопільною
     Для того, щоб зробити безпечним інтернет для своїх дітей, батьки повинні встановити довірчі відносини з дітьми в усіх питаннях, що стосуються відвідування інтернету. Навчіть вашу дитину:
користуватися пошуковими програмами, знаходити потрібну інформацію;
правильно оцінювати корисність сайтів;
необхідності користуватися паролем і ніком для спілкування у соціальних мережах;
давати мінімальну інформацію про себе при реєстрації на сайтах;
«йти» від спілкування з надмірно настирливими віртуальними «приятелями»;
    Уникати «безкоштовних» акцій, лотерей та розіграшів.
   Не сваріть дитину надто суворо за перегляд недоречних матеріалів, поясніть йому спокійно, чому не потрібно відвідувати ці сторінки. Ви повинні розповісти в зрозумілій формі своїй дитині, які небезпеки можуть ховатися під личиною віртуальних «друзів» і «прихильників» і застерегти їх від помилок. Інтернет-злочинці намагаються втертися в довіру до дитини будь-якими шляхами:
у молодших дітей намагаються викликати жалість, пропонуючи врятувати безпритульна тварина при особистій зустрічі;
дітей приваблюють іграшками та речами, які хочеться мати кожній дитині;
у підлітків намагаються підвищити самооцінку і налаштувати його проти «нерозуміючих» батьків, доводячи, що тільки вони можуть зрозуміти і вирішити всі проблеми, але для цього виманюють інформацію про дитину і закликають до особистої зустрічі.
     Батьки – головний авторитет
   Підключаючи сімейний комп'ютер до інтернету, ви повинні визначитися з основними пунктами:
   Для чого особисто вам потрібен інтернет? Якщо ви проводите вільний час в інтернеті за розвагами, іграми і безцільним спілкуванням – будьте готові, що ваша дитина буде використовувати всесвітню мережу з тією ж метою, наслідуючи приклад авторитетного дорослого: мами чи тата.
   Потрібен інтернет вашій дитині в освітніх цілях або щоб проводити вільний час за комп'ютером? Адже не секрет, що деякі батьки, купуючи комп'ютер, сподіваються «позбутися» від надокучливого малюка, від його цікавих запитань і закликів пограти, почитати, помалювати. Тобто, той час, який ви могли б використовувати для спілкування з дитиною, буде віддано їм спілкування з комп'ютером та інтернетом.
     Пам'ятайте, безпеку інтернету для дітей в більшій мірі залежить особисто від вас, ніж від модераторів і адміністраторів сайтів.

 

ТОП-20 правил, які допоможуть захистити вашу

дитину в Інтернеті


1.Антивірус і блокування спливаючих вікон
Це базове правило дозволяє відфільтрувати велику частину вірусного контенту та шкідливих сайтів. Антивіруси обов’язково мають бути встановлені на кожному комп’ютері та вчасно оновлюватись. А для блокування підозрілої реклами та спливаючих вікон можна встановити розширення для браузерів, такі як AdBlock або AdMuncher.
2. Особиста інформація завжди має бути прихованою
Поясніть дитині, що не можна ніде публікувати свій номер телефону та адресу, а також назву або адресу школи, друзів чи родичів. Не забудьте також відключити геолокацію на фотографіях, у месенджерах та при додаванні публікацій у соцмережах.
3. Закладки
Покажіть дітям безпечні сайти, де вони можуть послухати музику, подивитися фільм, скачати гру. Додайте їх в закладки, щоб дитині було зручно знаходити дозволені сайти. Оформіть сімейну підписку на Google або Apple музику та кіно.
4. Надійні паролі
Оберіть надійні паролі, які складно вгадати. Ніколи не використовуйте в паролі імен, прізвищ, дати народження або номера телефону – це занадто просто. Хороший пароль – унікальний та складний. Його довжина повинна бути не менше 15 символів. У ньому потрібно змішати букви та цифри.
Обов’язково розкажіть дитині, що паролі не можна давати нікому, крім батьків: навіть кращим друзям.
5. Навчіть дитину остерігатися незнайомців, які пропонують подарунки
Такі люди часто просять надіслати номер картки батьків, дати домашню адресу або номер школи чи вислати інтимні фотографії в обмін на дорогий подарунок.
Поясніть дитині, що інтернет-шахраї – це такі ж небезпечні злочинці. Тільки вони вриваються в будинок не вибиваючи двері, а просто через Інтернет.
6. Пояснюйте дитині про безпеку в інтернеті на прикладі реального світу
Коли ти заходиш в інтернет з чужого комп’ютера – не забувай виходити зі своїх облікових записів, коли виходиш з кімнати. Аналогія: ти ж не залишаєш двері будинку відчиненими, коли йдеш з дому?
Ти ж не станеш розмовляти з незнайомцями на вулиці? Не будеш зустрічатися з ними та йти у якесь потайне місце? Ті ж не розповіси незнайомцям свої секрети і особисту інформацію?
Ось і в Інтернеті це ті ж самі небезпечні незнайомці, яким не можна довіряти.
7.Дружіть зі своєю дитиною у соцмережах
Якщо дитина публікує фотографії або коментарі, які їй соромно було б показати батькам – ймовірно, що цим записам не місце в інтернеті, де їх можуть побачити інші люди.
8.Обговоріть з дитиною всі можливі небезпеки інтернету і план дій на випадок, якщо дитина зіткнеться з проблемою
Тут потрібно згадати кібербулінг, секстинг (пересилання особистих фотографій), шахраїв, неприйнятний контент, віруси, шантаж та інше.
9.Налаштування приватності
Допоможіть дітям закрити свою сторінку від незнайомців. Відфільтруйте тих, хто може бачити або коментувати фотографії або писати повідомлення вашій дитині.
10.Спілкування в Інтернеті
Розкажіть, що додавати людей, яких дитина не знає – небезпечно. За профілем 10-річної дівчинки або симпатичного підлітка-ровесника може ховатися 50-річний злочинець або педофіл. Нехай дитина завжди перевіряє запити на дружбу і ніколи не погоджується на приватний чат з незнайомцем.
Також домовтеся, що дитина обов’язково розповість вам, якщо віртуальний друг пропонує зустріч в реальності.
11.Відчуття безпеки
Скажіть дитині, що якщо побачене в мережі викличе в неї дискомфорт, відчуття небезпеки або тривоги – їй варто одразу закрити веб-сторінку, вимкнути комп’ютер і негайно звернутися до когось з дорослих.
12.Особисті та інтимні фотографії
Дитина повинна знати, що публікувати, пересилати або продавати особисті фотографії не можна нікому. Поясніть, що як тільки вона висилає свої фотографії хоча б одній людині – ці фото можуть виявитися де й у кого завгодно.
13.Якщо погрожують – завжди звертайся до батьків
Дайте дитині зрозуміти, що ви завжди на її боці. Що в разі проблем до вас можна звернутися за допомогою, а не за порцією моралей і фраз «Я ж тобі казала!». Агресією і залякуванням ви не лише втратите довіру дитини, але й досягнете того, що в разі реальних проблем вона буде боятися звернутися до вас. Нехай дитина завжди розповідає вам про повідомлення, які її налякали або занепокоїли.
14.Гроші в інтернеті
Навчіть дитину ніколи не розголошувати дані кредитної картки. Поясніть дитині, що робити покупки онлайн можна тільки разом з батьками. Навіть якщо це додаток для смартфону. Деякі оголошення пропонують безкоштовні речі або можуть повідомляти про виграш великої суми. Але насправді вони збирають вашу особисту інформацію або спробують вкрасти ваші гроші.
15.Ніколи не відкривайте листи, які приходять з невідомих імейлів
Вони можуть містити віруси або фішингові посилання (коли тобі здається, що ти переходиш за посиланням на цікаву тобі тему, а там виявляються шкідливі програми, програми-шпигуни та інше).
16.Стежте за спільнотами, в яких сидить дитина
В інтернеті існують цілі групи, що нав’язують дитині поведінку, яке може її покалічити. Так звані «групи смерті», «синій кит», «момо», групи анорексії та інші страшні речі втягують дітей в темні ігри. Вони можуть призвести до найстрашніших наслідків: нанесення собі (або іншим) каліцтв, жорстокості і навіть до самогубства.
17.Не пишіть того, про що пошкодуєте пізніше
Важливо, щоб дитина знала та пам’ятала: в інтернеті нічого не можна видалити. Якщо ти пишеш щось – це можна сфотографувати тієї ж миті. І навіть якщо ти потім видалиш пост або коментар – він може залишитися в загальному доступі навічно.
18.Тести та додатки з доступом до особистих даних
В інтернеті та соцмережах безліч тестів та додатків. Деякі з них запитують доступ до особистої інформації – до списку друзів, імейлу, номеру телефону або навіть номеру платіжної картки. Попередьте дитину, що проходити такі тести та встановлювати такі додатки небезпечно. Маючи таку інформацію, акаунт можуть запросто зламати.
19. Будуйте довірливі стосунки
Поговоріть зі своєю дитиною. Переконайтеся, що вона відчуває себе комфортно, звертаючись до вас, коли в неї виникають проблеми в інтернеті.
Коли діти дорослішають, стає складніше контролювати їхній час, проведений в інтернеті. Вони носять з собою смартфони будь-де. А ще вони хочуть і потребують певної конфіденційності. Це нормально, оскільки вони стають більш незалежними від своїх батьків.
Розкажіть про те, як правильно користуватись сайтами і додатками. Обговоріть небезпеку взаємодії з незнайомцями в інтернеті і нагадайте, що люди не завжди говорять правду. Активна роль в інтернет діяльності ваших дітей допоможе забезпечити комфортні та безпечні умови користування інтернетом для кожного.
20.Останнє та, мабуть, найважливіше – кібербулінг
Україна – в ТОП-10 країн Європи за поширеністю булінгу серед школярів 11–15 років. За цим показником ми лишаємо далеко позаду не лише Данію чи Норвегію, але й Угорщину з Грецією.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Вчителі

 

Оснащення школи

Позакласна робота
Наші публікації

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Учнівське самоврядування
Шкільна бібліотека
Контактна інформація

Освітній навігатор

Звіт піклувальної ради
Звіт директора
 
 

 APServer

 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

zosh27 (усі права захищені)