Шевченківські дні

Початок березня у ЗОШ № 27 зазвичай є багатий  на різноманітні події та заходи. Одним із масштабних став «Шевченківський тиждень», упродовж якого учні школи мали змогу долучитися до безцінних літературних надбань Великого Кобзаря.

У вестибюлі школи цілий тиждень діяла виставка стінгазет та ілюстрацій до творів Т. Шевченка. Вчителі-словесники провели ряд тематичних уроків, наповнених животворною пророчою Шевченківською творчістю.

На зустріч із письменником Іриною Мельник запросила своїх вихованців Т. Кондратюк. Рівненська поетеса, член Спілки письменників України з когорти тих митців, які творять модерну поезію. Поезію не для відпочинку, а глибоких роздумів, поривань, руху вперед.

Презентуючи творчість І. Мельник, учні та вчитель Кондратюк Т.В. ділилися враженнями. У щирій та дружній атмосфері п. Ірини розповіла про свій шлях у літературі, захоплення театром, мрії. Відверто та чутливо звучали поезії, прочитані школярами та автором. Пані Ірина презентувала збірку «Вікна. Книга перша», а також нові твори, навіяні подіями та емоціями сьогодення.

У розмові не хотілося ставити крапку, бо ця зустріч була початком нових відкриттів, вражень. Учні та присутні в залі вчителі були вдячні п. Ірині за відвертість та подаровані емоції.

Різновікові групи учнів об’єднав  «Шевченківський експрес», який очолили Л. Коваль та Н. Цехместрук. Діти із задоволенням виконували різні завдання, які потребували від них творчості, кмітливості, винахідливості. Зворушливо прозвучали рядки поезій у виконанні учнів 5-6-их класів.

«Шевченків калейдоскоп» запропонувала старшокласникам                        С. Сметаніна. Учні дослідили поетику  творів Кобзаря.

Гостини у поета – завжди радість для учнів 5-Б класу та О. Поворознюк. Спілкування із творчою особистістю завжди приносить насолоду учням Олени Дмитрівни.

Л. Коверзнєва із учнями 9-Б класу переглянула кінофільм «Назар Стодоля». Після перегляду відбулося обговорення з елементами дискусії.

Заходи, сплановані учителями-словесниками, довели, що Шевченкове слово щораз грає новими барвами.

Н. Цехместрук, керівник м/о вчителів української мови та літератури