Істинне виховання дитини - виховання самого себе

Яких учнів ми хочемо бачити в ХХІ столітті? Для багатьох із нас це питання є дилемою: або вони повинні мати гарні знання, або бути хорошими людьми. Добре було б і те, й інше разом. Проте якщо життя змушує розставити пріоритети – то нехай краще учні будуть хорошими людьми. Це – важливіше, хоча й складніше.

Актуальність цієї проблеми зумовила вибір теми педагогічних читань, які відбулись 14 листопада в Рівненській ЗОШ №27. До тимчасово створеної творчої групи входили вчителі, небайдужі до формування цілісної особистості.

О. Кутуза, учитель початкових класів, переконливо довела, що є речі, які не передаються у формі знань, бо шлях здобуття цінностей лежить через серце, виховується прикладом, а не повчанням.

Учитель української мови та літератури Т. Кондратюк розкрила секрет виховання учня – Людини. Тож виховують не програми, не підручники, не метод, а особистість учителя.

Уроки зарубіжної літератури сприяють формуванню особистості, її самоіндентифікації. Тож О. Вознюк зробила акцент на тому, що «ногами людина має вростати в рідну землю, а очі повинні озирати весь світ».

Найважливішою складовою формування моральної вихованості учнів є розвиток їхньої моральної свідомості, яка регулює ставлення людей до суспільства, до Вітчизни й один до одного. М. Шевчук та С. Антонюк, учителі історії, продемонстрували, як на конкретних прикладах знаних людей, рідних і близьких формують патріотичні почуття школярів.

Конкретними вчинками виховує милосердя, доброту, співчуття до оточуючих І. Федоришина, учитель французької мови, одна з активних організаторів волонтерського руху в школі. Присутні переконалися, що допомагати іншим, - це поклик серця Ірини Олександрівни, це стан її душі.

Заступники директора С. Банькова та І. Бачинська завершили педагогічні читання думкою відомого педагога  О. Захарченка: «Які то прекрасні люди, що засвоїли ази загальнолюдських цінностей, зробивши їх своїм переконанням і совістю».

С. Банькова, заступник директора з                                                              навчально-виховної роботи.