ЗАТВЕРДЖУЮ

ПЛАН ЗАХОДІВ

Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27

Рівненської міської ради,

спрямованих на запобігання та протидію булінгу

в учнівському середовищі

2021-2022 навчальний рік

№з/п

Термін проведення

1.

Здійснення аналізу соціально-психологічного клімату в освітньому закладі, в учнівських колективах. Вивчення питання міжособистісних стосунків, адаптації до колективу.

2.

Систематичне спостереження за учнями з особливими освітніми проблемами, особливостями розвитку та поведінки інших учнів, які мають ризик стати жертвою насильства і дискримінації.

Класні керівники 1-11-их класів

3.

Консультування педагогів, інших співробітників закладу, учнів і їх батьків з питань запобігання агресивної поведінки, вирішення конфліктних ситуацій. Надання психологічної та соціальної допомоги.

Соціально-психологічна служба

4.

Проведення з учнями та їх батьками, працівниками освітнього закладу спеціальних занять і тренінгів з розвитку навичок спілкування, вирішення конфліктних ситуацій, керування емоціями і подолання стресових ситуацій.

5.

Взаємодія з фахівцями спеціальних служб, центрів соціальної допомоги сім’ї та дітей та іншими службами для надання допомоги постраждалим від насильства та іншим учасникам конфліктних ситуацій.

Адміністрація школи, соціально-психологічна служба

6.

Проведення в класах тематичних заходів, годин психолога та соціального педагога, спрямованих на формування в здобувачів освіти умінь і навичок розвитку і підтримки здорових міжособистісних відносин, які навчають дітей навичкам керування своє поведінкою, шанобливого ставлення до однолітків і дорослих, конструктивного вирішення конфліктів, самостійного прийняття рішень; обговорення питань, пов’язаних з сексуальним та репродуктивним здоров’ям.

Класні керівники 1-11-их класів,

соціально-психологічна служба

7.

Проведення планомірної та систематичної роботи щодо ознайомлення здобувачів освіти зі своїми правами з метою уникнення ситуацій їх порушення, можливості захисту, відновлення порушених прав, поваги прав інших людей, формування високого рівня правової культури (тематичні тренінги, заняття з елементами тренінгу, форум-театри, мозкові штурми, брейн-стормінги, печі-кучі, аналізи правових ситуацій, дискусії, дискусійні платформи, дебати, рольові ігри, відеолекторії, тематичні виставки, флешмоби, воркшопи, ток-шоу, прес-конференції тощо).

Упродовж року

Адміністрація школи, соціально-психологічна служба, класні керівники 1-11-их класів, учитель правознавства

8.

Психодіагностика здобувачів освіти (вибірково) на визначення схильності до агресивної поведінки. Організація роботи з дітьми з агресивними проявами, з тими, що мають схильність до насильства.

9.

Засідання методичного об’єднання класних керівників. Обговорення питань протидії булінгу „Профілактика булінгу як соціального явища в шкільному середовищі”

За графіком

О. Загура, класні керівники 5-11-их класів

10.

Підготовка методичних рекомендацій для класних керівників щодо проведення заходів із питань попередження булінгу.

В. Басюк,

Д. Забегаліна

11.

Проведення спільно з представниками Рівненського відділу поліції головного управління Національної поліції заходів щодо попередження булінгу та відповідальність у разі його здійснення.

І. Бачинська,

В. Жежук,

О. Яровка

12.