Міжнародна співпраця в дії

У 2014 році було налагоджено співпрацю між двома навчальними закладами України і Польщі – Рівненською ЗОШ № 27 і Шкільно-гімназійною Спільнотою Сульмежице. Хоча дружні взаємини тривають усього два роки, представники школи побували в Польщі, ознайомилися з традиціями та духовною спадщиною наших сусідів, дізналися про сучасні  економічні й культурні процеси в цій державі.

Тож 10 березня 2016 року колектив Рівненської ЗОШ № 27 гостинно приймав польську делегацію. Програма зустрічі була насичена жвавим спілкуванням, вітальним концертом, екскурсією містом, зустріччю з мером, науково-практичною конференцією, пізнавальною екскурсією до м. Львова.

Представники польської делегації приємно здивовані талантом рівненських школярів, які майстерно виконували гопачок, чітко вибивали степ, подарували гостям польський краков’як  та натхненно виводили українські мелодії. Фінальну пісню дружно підхопили всі: і учні, і вчителі.

11березня відбулася зустріч із мером міста В. Хомком, який побажав усім гарної і дієвої співпраці та виразив надію на встановлення тісних стосунків між школярами двох держав.

Педагоги обох закладів взяли активну участь у науково-практичній конференції. Для обговорення було винесено питання – створення умов для здобуття якісної освіти та функціонування інформаційного всесвітнього середовища навчального закладу. На завершення конференції учасники шкільного драматичного гуртка під керівництвом А. Алексєєва презентували виставу «Небесна Сотня», яка не залишала байдужим жодного присутнього в залі.

Незабутнє враження на гостей справила екскурсія до міста Львова. Гості оглянули серце Львова – площу Ринок, завітали до найстарішої діючої аптеки-музею, прогулялися італійськими та вірменськими двориками, відвідали найважливіші історичні місця міста, на завершення провели дегустацію кави та шоколаду в популярних кав’ярнях.

Такі зустрічі сприяють зміцненню стосунків між учителями та учнями обох держав, сприяють об’єднанню наших народів у єдину Європейську спільноту. А відносини між Україною і Польщею набувають характеру добросусідства, рівноправності й справжньої дружби.

С.Банькова, заступник директора

з навчально-виховної роботи