Бій під Крутами

29 січня у ЗОШ № 27 відбулася тематична лінійка присвячена пам’яті загиблих юнаків під Крутами. Лінійку підготували вчителі історії. Матеріали було підібрано дуже правильно і просто. Вчителі грамотно розставили історичні акценти, показавши чинники, які привели до січневих подій у далекому 1918 році. Це повалення царського режиму в Росії і прихід до влади більшовиків, це прийняття Універсалів Центральної Ради і намагання України здобути свою незалежність.

Хочеться відзначити, що вслухаючись у фактор тогочасних історичних перипетій,  мимоволі  проводиш чітку аналогію із ситуацією в сучасній Україні. Навіть погляд на географічну карту підтверджує цю подібність.

У цілковитій тиші лунали коментарі наших істориків, учні уважно слухали розповіді очевидців, які пережили те лихоліття і були свідками страшного злочину-розстрілу студентів.

На завершення лінійки прозвучав вірш П. Тичини, присвячений подіям під Крутами у виконанні Марії Бурмаки, а також інформація про бійця-студента, який перед розстрілом почав співати Гімн України…

Саме це зачепило за живе усіх присутніх на лінійці – учні встали зі своїх місць і хором продовжили співати наш Гімн. Це і стало найкращим вшануванням пам’яті загиблих 29 січня 1918 року юних героїв.