Науково-практичний семінар для керівників ШМО

учителів української мови та літератури

Необхідність акмеологічного підходу в навчально-виховному процесі загальноосвітнього навчального закладу очевидна, оскільки суспільство чекає від школи, що її випускники будуть комунікабельними, креативними, самостійно мислячими особами, які прагнуть успіху й умітимуть самостійно будувати індивідуальну  траєкторію розвитку.

22 січня 2014 року на базі Рівненської ЗОШ № 27 для керівників ШМО учителів української мови та літератури проведено науково-практичний семінар «Формування конкурентоспроможної особистості в системі акмеологічної освіти», активними учасниками якого були члени міської творчої групи вчителів-словесників з акмеології. Вони поділилися досвідом акмеологічних напрацювань.

Н. Савенко ( ЗОШ № 18) представила модель учителя-акмеолога, а Н.Сидорук ( ЗОШ № 18) – акмеограму педагога.

О. Внук ( ЗОШ № 23) переконливо довела, що самоосвіта – одна з акмеологічних умов професійного росту вчителя.

Цілісний розвиток конкурентоспроможної  особистості можливий за умови застосування технологій якісно нового, акмеологічного рівня. О. Цимбал (ЗОШ №22), Л. Кравчук ( ЗОШ № 5) та О. Ярошик продемонстрували акмеологічні прийоми та технології, спрямовані на створення ситуації успіху, розвиток стратегії творчого пошуку та активізацію пізнавальної діяльності школярів.

О. Поворознюк , Л. Коверзнєва ( ЗОШ № 27) провели показові уроки, спрямовані на практичне розвязання особистісного успіху учня.

Таким чином члени творчої групи розробили стратегічну лінію діяльності вчителя, спрямовану на формування конкурентоспроможної с особистості в акмеологічному освітньому середовищі.