Засідання методичного об’єднання класних керівників

«Формування єдиного учнівського колективу»

28.01.2016 р. в ЗОШ № 27 відбулося засідання класних керівників на тему «Формування єдиного учнівського колективу, міжособистісних стосунків, атмосфери співпраці, партнерства.» Методичне об’єднання вчителів проходило у формі навчально-інструктивного заняття та передбачало висвітлення ряду питань, серед яких – питання  конфлікту. З доповіддю з елементами презентації виступила голова методичного об’єднання  Кондратюк Т.В.

Класні керівники, об’єднавшись у групи, моделювали педагогічні конфліктні ситуації, обирали шляхи їх розв’язання. Практичний психолог школи Басюк В.Ю. дала поради, як перевести деструктивний конфлікт у конструктивний, коли сторони набувають цінного позитивного досвіду, важливого для подальшого розвитку особистості.

Класним  керівникам цікаво було дізнатись результати психологічних досліджень щодо рівня конфліктності в учнівських колективах, порівняти їх із власними спостереженнями.

Басюк В.Ю. та Котик Л.С. запропонували провести в класних колективах тренінгові вправи «Ти молодець, тому що …», «Передача настрою по колу», «Хто я ?», «Король-королева». Такі вправи формують навички підтримки самоповаги, розкривають свободу вибору особистості, довіру до власного «Я»; вчать розуміти емоційний стан людей.

Т.Кондратюк, керівник м/о класних керівників