Науково-практичний семінар «Конструювання та організація особистісно зорієнтованого уроку» в Рівненській ЗОШ №27

12 жовтня 2015 року в Рівненській ЗОШ №27 відбувся науково-практичний семінар «Конструювання та організація особистісно зорієнтованого уроку». На сучасному етапі реформування освітнього процесу актуальним постає проблема запровадження особистісно зорієнтованого навчання, яке спрямоване на розвиток природних якостей, творчої самореалізації , зміцнення здоров’я учнів. А урок, як відомо, був і залишається основним елементом навчального процесу. Однак у системі особистісно зорієнтованого навчання суттєво змінюється функція і форма організації уроку. Тож заступник директора з навчально-виховної роботи С. Банькова розкрила особливості особистісно зорієнтованого уроку, акцентувала увагу на його структурних елементах та запропонувала для використання в роботі план-схему самоаналізу інтерактивного уроку.

Учителі Н. Цехместрук та Н.Зварич вказали на умови, за яких урок стає особистісно зорієнтованим. А вчитель В. Грекова ознайомила колег із організацією та проведенням особистісно зорієнтованого уроку в початкових класах.

Нікому не секрет, що вчителі Рівненської ЗОШ № 27 – творчі і натхненні люди, які мають вагомі напрацювання і готові поділитися ними з колегами. С.Банькова, О. Поворознюк, С.Сметаніна, Л.Коверзнєвата та Т.Шуляк без вагань узяли участь у Всеукраїнському фестивалі педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок», який відбувся 05.10.2015 року на базі Рівненської ЗОШ №8. Відповідно, на семінарі поділилися досвідом щодо використання інтерактивних методів і прийомів роботи під час особистісно зорієнтованих уроків української мови та літератури і біології.

Форма проведення семінару була не традиційна, а сучасна – у вигляді особистісно зорієнтованого уроку. Тож на рефлексивно-оцінювальному етапі педагоги провели рефлексію, оцінили свою діяльність під час семінару та роботу колег і отримали домашнє завдання-рекомендації для використання в роботі.