Тиждень «Виховання громадянина – патріота України»

У рамках тижня «Виховання громадянина – патріота України» з ініціативи учнівського самоврядування у ЗОШ №27 пройшла серія виставок творчих робіт та проектів. Так для учнів 1-4-их класів це було представлення творчих робіт, які діти виконували разом із батьками. Тематика була пов’язана з творами українських дитячих письменників. «Моя маленька Батьківщина» - під такою назвою відбулася виставка. Відзначимо, що роботи були різні, виконані різними техніками. Деякі з них вирізнилися дитячою безпосередністю; деякі – були у  виконані досить майстерно, майже професійно. Але всі проекти були яскраві, щирі, світлі.

Тож хочеться сподіватися, що така «співпраця» батьків та дітей дійсно сприятиме формуванню почуття патріотизму. Бо ж всім відомо, все у цьому житті починається з малого: з зернинки – виростає дужий клас, з струмочка – розпочинається бурхлива річка, любов до своєї країни – розпочинається з батьківського порогу.

Додамо, що учні 5-8-их класів готували свою виставку у рамках цього ж таки тематичного тижня. Але акцент їхніх робіт був перенесений на сімї та родини. Тож їх міні-проекти носили назви «Сімейні династії», «Світ професій» та «Захисники Вітчизни у моїй родині».

Переглядаючи виставкові роботи, можна було із впевненістю сказати, що яка б не була у наших рідних професія – лікаря, педагога, столяра чи двірника, військова чи цивільна – всі вони важливі, якщо сприяють встановленню і розвитку сильної, вільної і квітучої Української держави. А люди, що є носіями цих професій – є для нас найкращими, найріднішими, близькими.

Старшокласники ЗОШ № 27 активно долучилися до участі у заходах до тижня «Виховання громадянина – патріота України». Для учнів 9-11-их класів тема патріотизму розкривалася у проектах під назвами «Моє місто», «Моя країна». Роботи були досить оригінальними і зрілими, відповідали рівню старшокласників.

Хтось зображав національні символи, хтось – культурні пам’ятки, хтось –  писав вірші, хтось - просто малював плакат «Я люблю Україну». Хочеться вірити, що у ці роботи разом із вмінням малювати чи писати діти вклали частинку своєї душі.

В.Жежук, педагог-організатор,

Л.Міщук, керівник прес-клубу