Весна починається з Т. Шевченка

02.03.-06.03.2020 н.р.

Шевченківські дні особливі у нашій школі. Учителі методичного обєднання творчо підійшли до укладання  плану проведення цього тижня. Вони створили такі заходи, які припали до душі кожній віковій категорії.

Розпочали тиждень поетичним вернісажем Іду з дитинства до Тараса. Саме тут прозвучали найулюбленіші рядки творів Кобзаря.

Стежками малого Кобзаря повела своїх учнів Л.Р.  Коверзнєва, запропонувавши віртуальну подорож. А її літературна вікторина Що? Де? Коли? стала справжнім відкриттям для восьмикласників.

Конкурс малюнків і плакатів за творами Т. Шевченка провела Л.С. Коваль. У роботах її учнів поєднались знання біографії митця і оригінальність творчого мислення. Урок-візія Великий льох - книга буття українського народу підкреслив актуальність творів Шевченка. Учні 9-Б класу висловлювали цікаві думки, навіяні творчістю Кобзаря.

Конкурс знавців рідного слова Юні кобзарики та літературну вікторину Я відкриваю Шевченка запропонувала своїм учням Л.С. Шпичак. Її учні відкрили для себе нові сторінки біографії митця.

Н.С. Цехместрук провела інтелектуально-спортивну гру Шевченківський квест. Діти були захоплені результатами своєї діяльності.

Учні 7-В класу зі своїм вчителем С.В. Сметаніною створили настільну гру  Т.Шевченко. Щоб виконати цю роботу, їм довелося заглибитися у творчість поета. А ілюстрована виставка копій робіт О.Грехова Квантовий стрибок Т.Шевченка викликала дискусію Сучасне мистецтво. Як його зрозуміти?.

Учні старшої школи під керівництвом учителів Т.В. Кондратюк і О.Д. Поворознюк переглянули віртуальну виставку картин Шевченка та долучились до Шевченківського калейдоскопу.

Завершила тиждень зустріч з рівненською поетесою, виконавицею авторських пісень Лідією Гольонко. Учні десятих класів повною мірою відчули красу поетичного слова. Діти поринули у творчу майстерню митця і зрозуміли, що бути поетом - це особливе покликання.

Шевченківський тиждень переконливо довів: творчість великого Кобзаря поза часом. Вона створює величезне поле для учнівських досліджень та відкриттів, примушує вчителів-словесників віднаходити інноваційні форми проведення позакласних заходів.

Голова методичного обєднання

учителів-словесників Н. Цехместрук