Сформувати життєву компетентність – пріоритетне завдання нової школи.

Як розвинути в учнів уміння працювати в колективі, продуктивно вирішувати проблеми, формувати відповідальне ставлення до виконання особистістю її життєвих  і соціальних ролей? Актуальні питання! Тож учителі-словесники   Рівненської ЗОШ №27 під час засідання методичного обєднання шукали на них відповіді.

Діяльність педагогів була спрямована на практичне розв’язання поставлених завдань. Тести, асоціативний кущ, ланцюжок слів, презентаційний  меседж, інформаційна трибуна – усе сприяло продуктивній роботі вчителів.

Проаналізувавши питання розвитку життєвої компетентності засобами рідної мови та літератури, зарубіжної літератури; формування навичок критичного мислення, особливості викладання предметів гуманітарного циклу в інклюзивних класах, педагоги спрямовали діяльність на практичне розв’язання поставлених завдань. Тести, асоціативний кущ, ланцюжок слів, презентаційний  меседж, інформаційна трибуна – усе сприяло продуктивній роботі вчителів.

Своїми напрацюваннями ділилися вчителі Кондратюк Т.В., Шпичак Л.С., Сметаніна С.В., Поворознюк О.Д., Деркач В.П., Коваль Л.С, Коверзнєва Л.Р.

Аналізуючи освітні ресурси,  Сметаніна С.В. акцентувала увагу на найбільш цікавих і практичних методичних платформа.

Актуальне питання – як підготувати успішного випускника. Учителі поділились секретами успішної підготовки школярів до ЗНО (презентаційний меседж «А я роблю так…»), адже в кожного словесника є практичний досвід та напрацювання.

Світлана Василівна Банькова проаналізувала участь учнів школи в олімпіаді та конкурсах, долучивши педагогів до діалогу, як цю роботу зробити більш  ефективною.

Як плекати інтелектуальну та творчу особистість? Цьому може сприяти й позакласна діяльність учнів. Цехместрук Н.С. відзначила високий рівень підготовки і проведення Дня української писемності у школі. Заходи, проведені у цей день, не залишили нікого байдужим. Інтелектуальні квести, мовні дебати, веселі перерви, екскурсії, мистецький перформанс – якнайкраще сприяли розкриттю творчого потенціалу наших учнів.

Учителі-словесники на методичному об’єднанні презентують свою діяльність, обговорюють проблеми, окреслюють шляхи їх подолання. А це сприяє  самореалізації педагога, підвищенню його фахового рівня.

Керівник методичного об’єднання

учителів-словесників