«Інтелект України» – створення освітнього середовища

для розвитку здібної та обдарованої особистості»

Сьогодні місія школи – становлення України як Батьківщини вільних і талановитих людей. Майбутнє України за обдарованою молоддю, її майбутньою елітою, поколінням, здатним навчатися впродовж життя, створювати й розвивати цінності громадянського суспільства. Тож як створити середовище та дати інструментарій для розвитку творчого потенціалу вчителя, який сформує необхідні життєві компетенції у вихованців?

Рівненська ЗОШ №27 п’ять років тому стала учасником НПП „Інтелект України”, адже саме цей Проект забезпечує розвиток дитини як найвищої цінності суспільства, а також розкриває можливості для розвитку талановитої, обдарованої молоді, залучаючи її до науково-дослідницької, пошукової та експериментальної роботи.

Так, 14 грудня 2018 року педагоги ЗОШ №27 під час проведення наукового теоретико-практичного семінару «Інтелект України» – створення освітнього середовища для розвитку здібної та обдарованої особистості» з’ясовували, у чому сутність Проекту, що він дає дітям, учителям. Відвідавши показові уроки в класах початкової школи та в 5-В класі, які навчаються за цим Проектом, переглянувши науковий фільм, почувши враження від роботи над НПП «Інтелект України» досвідчених колег О. Андрійчук, Панас, О. Антонюк, О. Кутузи, С. Сметаніної, Г. Шатохіної, С. Антонюка мимохіть переконуєшся, що сутність Проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а в набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, у розвитку процесів пізнання та виховання цілеспрямованості, працелюбності, організованості тощо. А вчителю програма Проекту дає інструментарій для конструювання діалогічної взаємодії з учнями на уроці (різні пошукові завдання, евристичну бесіду, створення проблемних ситуацій), сприяє розвитку пізнавального інтересу в дітей, формуванню розумових дітей, високої національної гідності та патріотичних якостей.

Недостатньо запитати присутніх, чи зацікавив їх Проект. Вони хотіли б спробувати працювати за ним. Із чого ж розпочати? Перш за все варто виявити бажання, подати свою пропозицію, адже проект активно продовжує роботу, долучитися до роботи в шкільній творчій групі під керівництвом О. Кутузи.  А головне – діяти, пізнавати, вивчати та освоювати. Адже наша місія – вести до успіху кожного, допомогти дитині усвідомити свою роль на Землі, нехай найскромнішу, але важливу для суспільства, а це означає допомогти їй бути успішною і щасливою.

С.Банькова, заступник директора з НВР

Звіт піклувальної ради